Echo dla prowincji!


                                                      Chełmno, 24.09.2015

           Cześć Maryi!
Kochane Siostry, Panie Animatorki, 
Kochana Wincentyńska Młodzieży Maryjna!

Pozdrawiam bardzo serdecznie na początku mego listu.  Św. Wincenty mówił:   
„ Kochajmy Boga, ale niech to będzie w trudzie rąk naszych i w pocie czoła naszego. Bywa bowiem, że akty miłości Boga, upodobania w Bogu, wielkoduszności i liczne inne uczucia i przejawy kochającego serca, jakkolwiek są dobre i piękne, stają się podejrzane, jeżeli nie prowadzą do miłości czynnej”. Na zbliżającą się Uroczystość św. Wincentego a Paulo życzę wszystkim obfitych łask Bożych, serca otwartego na to, co Pan przygotowuje nam każdego dnia. Z radością  i wielką pasją podejmujmy czyny Miłosierdzia, do których zaprasza nas św. Wincenty wraz ze św. Ludwiką, byśmy z odwagą docierali do wszystkich, którzy potrzebują  nie tylko naszej pomocy, ale przede wszystkim naszej miłości. A teraz kilka informacji od całego zarządu…
 Jak wszyscy wiecie, w lipcu w Salamance (Hiszpania) odbyło się IV Międzynarodowe Zgromadzenie Generalne JMV pod hasłem                          "Ewangelizowani – ewangelizujemy!", w którym wzięły udział delegacje z 40 krajów świata (spośród 66, w których obecne jest Stowarzyszenie). Nadrzędnym celem spotkania był wybór nowej Rady Międzynarodowej. Przewodniczącym JMV został pochodzący z Dominikany Yancarlos Carrasco. Więcej na ten temat możecie przeczytać w "Niepokalanej", do czego serdecznie zachęcamy! Mamy nadzieję, że specjalny numer naszego pisma, wraz z podsumowaniem wszystkich dokumentów i refleksji z Salamanki, ukaże się jeszcze przed końcem roku. Zależy nam jednak nie tylko na tym, abyście czytali “Niepokalaną”, ale też abyście pomagali ją tworzyć! Piszcie do nas z propozycjami artykułów lub całych cykli, zgłaszajcie się do Redakcji!
Zakończenie kadencji poprzedniej Rady Międzynarodowej i rozpoczęcie jej przez nową wiąże się zapewne z pewnym zamieszaniem w dokumentach. Z tego względu chcemy ponownie napisać do Madrytu w sprawie certyfikatów przyznawanych członkom WMM, którzy złożyli Akt Całkowitego Osobistego Oddania się Matce Bożej (przyjęli Cudowny Medal na niebieskiej wstążce) i jeszcze nie otrzymali swojego certyfikatu. Dlatego prosimy o przesyłanie do Doradców Prowincjonalnych danych tych osób (imię i nazwisko, data urodzenia, data i miejsce przyjęcia Medalu na niebieskiej wstążce).
Dane te zostaną następnie zebrane i wysłane do Madrytu.
 W tym roku szkolnym wchodzimy w ostatnie etapy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz naszych Wincentyńskich Dni Młodych. Te drugie odbędą się w Piekarach koło Krakowa w dniach 23-25.07.2016r.                      pod hasłem “Wincentianie Wierni Miłosierdziu”. Koszt udziału w nich zależy od ilości uczestników, jednak nie przekroczy on 130€.
Zachęcamy, aby w WDM brały udział delegacje z każdej grupy WMM – najlepiej liderzy- oni przekażą wszelkie zdobyte tam doświadczenie w swoich wspólnotach lokalnych. Dla osób, które zarejestrują się na WDM nie jest potrzebna osobna rejestracja na ŚDM – można zapisać się na oba wydarzenia jednocześnie. Podczas udziału w ŚDM będziemy zgłoszeni jako makrogrupa Wincentianie. Osoby, które nie biorą udziału w WDM mogą się zapisać na ŚDM jako członkowie makrogrupy. O wszelkie szczegóły pytajcie organizatorów na stronie www.famvin2016.pl. Przypominamy, że rejestracja już niedługo się kończy. Mamy nadzieję, że wielu z Was weźmie udział w Wincentyńskich Dniach Młodzieży, a także w Światowych Dniach Młodzieży. Podejmujcie inicjatywy związane ze zbieraniem pieniędzy na wyjazd! Działajcie i dzielcie się pomysłami z innymi, tak aby koszt WDM i ŚDM był dla każdego możliwie jak najniższy.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny/akademicki/duszpasterski. W naszym Stowarzyszeniu będzie on przeżywany pod hasłem “Świadkowie Wierności Miłosierdziu”, co jest nawiązaniem do hasła WDM. Chcemy, aby w tym roku każdy z nas miał motywację do poznawania świętych Rodziny Wincentyńskiej. Postaramy się o zakładkę na stronie WMM, gdzie będą umieszczane prezentacje o tych świętych. Niech postacie takie jak: św. Katarzyna Laburé, bł. S.Marta Wiecka,bł. S. Rozalia Rendu, bł. Lindalwa Justa de Oliveira, bł. S.Giuseppina Nicoli, św.Justyn de Jacobis, św.Jan Gabriel Perboyre, bł. Fryderyk Ozanam oraz inni święci i błogosławieni Rodziny Wincentyńskiej - towarzyszą nam w każdym miesiącu tego roku. Na koniec przypominamy o składkach, które dalej będą wynosiły 5 zł za każdą osobę uczestniczącą w spotkaniach grupy.
W nowym roku formacyjnym życzymy wszystkim wielu łask wyproszonych za przyczyną Niepokalanej. Prosimy - módlcie się w intencji przygotowań do WDM oraz całego Stowarzyszenia. My również obiecujemy modlitwę.                 
                                                                        
 Zarząd WMM w Polsce:
Ks. Jacek Kuziel                     
s. Agnieszka Dutka                                                                                                     Bartosz Wyrzykiewicz – Przewodniczący   
Maria Chrapek – Wiceprzewodnicząca                                                                    Ewelina Siejak – Sekretarz                                                                 
Magdalena Matejuk - Skarbnik
s. Elżbieta Piętka (prowincja  warszawska)   
s. Jolanta Janiszewska ( prowincja krakowska)                                                  
s. Anna Głyżewska ( prowincja chełmińsko- poznańska)                                        Magdalena Opiłowska (doradca prowincji warszawskiej)                                          Dorota Nowakowska ( doradca prowincji krakowskiej) 
 Joanna Kasprzyk ( doradca prowincji chełmińsko – poznańskiej)                                                                                                    28.08.2015

Cześć Maryi!

Kochane Siostry, Panie Animatorki
 Kochana Wincnetyńska Młodzieży Maryjna!

Czas wakacyjny się kończy… zawsze niezwykle szybko. Mam nadzieję jednak, że wszyscy wypoczęli i nabrali sił, by z gorliwością i nowymi pomysłami ruszyć w kolejny rok naszej Misji w Stowarzyszeniu.
Nowy rok formacyjny – to podejmowanie wysiłku, by jeszcze piękniej kroczyć za Maryją, która zawsze prowadzi do Jezusa; to rok nowych pomysłów i wyzwań, na które trzeba odpowiadać z radością w Miłości Pana Naszego i Jego Matki. To rok, w którym szczególnie przygotowujemy się na przyjazd Papieża Franciszka z okazji odbywających się ŚDM w Krakowie, a wcześniej poprzedzających je Wincentyńskich Dni Młodych.      Chciejmy mieć serca otwarte na to, co Pan przygotował dla nas w tym czasie , byśmy byli radosnymi członkami Wincntyńskiej Młodzieży Maryjnej, którzy chcą być zawsze dla… drugiego człowieka.
Podaję kilka informacji na czas naszej współpracy w Stowarzyszeniu. Jak wiemy w lipcu odbywał się Międzynarodowy zjazd WMM w Salamance podczas którego został wybrany nowy zarząd. Tym razem w nowym zarządzie zasiądzie młodzież męska,J w skład której wchodzą:
Przewodniczący:
Yancarlos de Jesús Carrasco de los Santos z Rep. Dominikany
Skład Rady Miedzynarodowej: 
Andrew Wagdy z Egiptu,
Rafael Cruz z Brazylii,
Ricardo Sousa Ferreira z Portugalii,
Benvienú Fouda Abouna z Kamerunu.
Dziękujemy za posługę ustępującego zarządu i prosimy o wszelkie potrzebne łaski, światło Ducha św. i opiekę Maryi Niepokalanej dla nowego zarządu Międzynarodowego.

Kalendarium WMM:

27.09 – Uroczystość Św. Wincnetego a Paulo
31.10 – 1.11 – Noc Świętych w Gnieźnie pod patronatem św. Ludwiki i św. Wincentego
13-15.11 – rekolekcje dla młodzieży w Gnieźnie ( termin potwierdzimy we wrześniu)
27.11 – Uroczystość Cudownego Medalika
8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – Święto Patronalne Stowarzyszenia
Zachęcam do zaangażowania się na terenie parafii w przygotowanie do ŚDM, do uczestniczenia w spotkaniach i czuwaniach modlitewnych.

1.      Zgłoszenia na rekolekcje przyjmujemy do końca października.
2.      Osoby, które w tym roku będą przyjmowały Medale – proszę o zgłoszenie:
- imię i nazwisko
- wiek
- kolor wstążki
                              Informacje proszę przesłać do końca października!
3.      Członkowie Stowarzyszenia otrzymują legitymację – koszt 3,50. Zamówienia proszę składać na adres : mmaryjna@wp.pl
4.      Składki na Madryt – 5 złotych/ rok. Płaci każdy uczęszczający na spotkania WMM. Pieniądze proszę przekazać do 20 kwietnia 2016 roku.
5.      Zapraszam również do dzielenia się tym, co robicie w Stowarzyszeniu. Artykuły proszę przesyłać do redakcji „ Niepokalana”.

Zachęcam również, by w tym roku formacyjnym na spotkaniach podjąć tematy związane ze ŚDM; „ Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią’
Oraz z WDM : „ Wincentianie wierni milosierdziu”.

Życzę wiele odwagi, serca pełnego pokoju i miłości zawsze w bliskości z naszą ukochaną Matką.


Z Pamięcią w modlitwie:  s. Anna Głyżewska sm


Gniezno, dn. 29.06.2015

„ Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie, pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć…”       ( Ps.23)
Kochane Siostry, Panie Animatorki,
Kochani członkowie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej!

         Nadszedł oczekiwany przez nas wszystkich czas wakacji. Czas, w którym pragniemy na chwilę odejść  od codziennych spraw, by odpocząć, zaczerpnąć nowego ducha i sił na kolejny etap naszego kroczenia w Stowarzyszeniu. Pragnę podziękować wszystkim kochanym Siostrom i Paniom za piękne prowadzenie grup Maryjnych, za zaangażowanie, otwartość i wszelką życzliwość. Jednocześnie pragnę poinformować, iż w dniach od 26 do 28 czerwca w Krakowie odbywał się IV zjazd Krajowy na którym został wybrany nowy zarząd Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej:


Nowy Zarząd Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w Polsce

Bartosz Wyrzykiewicz – Przewodniczący
Maria Chrapek – Wiceprzewodniczący
Ewelina Siejak – Sekretarz
Magdalena Matejuk – Skarbnik

Módlmy się za nowych członków zarządu, by z pomocą Maryi Niepokalanej wiernie wypełniali powierzone im zadania oraz z radością odpowiadali na nowe  wezwania, które Pan dla nich przygotował w tym czasie.
Na wakacyjny czas życzę wszystkim wielu łask, które Pan przygotowuje każdego dnia. Podczas wypoczynku pamiętajmy również, że zawsze przy nas jest Matka – Ta, która szczególnie czuwa nad Stowarzyszeniem. Mamy też ku temu piekną okazję, by dzielić się darem od Matki Bożej jakim jest Cudowny Medalik – z tymi, których spotkamy podczas wakacyjnych wędrówek.
Życzę wiele pokoju i serca radosnego przepełnionego Miłością do Jezusa i Matki Bożej, a we wrześniu wracajmy do naszych wspólnot z nowym zapałem i pomysłami, bo „ Milość jest twórcza, aż do nieskonczoności”

                                               Z pamięcią w modlitwie: s. Anna Głyżewska sm
Po swym Zmartwychwstaniu wczesnym rankiem
w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw
Marii Magdalenie, z której przedtem wyrzucił siedem złych duchów(...) Potem ukazał się w innej postaci
dwom spośród nich na drodze, gdy szli do wsi.
Oni powrócili i obwieścili pozostałym.
Lecz im też nie uwierzyli.W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli
    za stołem i wyrzucał im brak wiary oraz upór,
że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego"
Mk 16, 9, 12 -14Kochane Siostry, Panie Animatorki, kochani Członkowie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej

 Z okazji Świat Zmartwychwstania Pańskiego życzę
wiele pokoju, radości, wszelkich łask Bożych potrzebnych w każdym czasie.
Życzę Wam kochani członkowie Stowarzyszenia,abyśmy stojąc przy pustym grobie w pełni sobie uświadomili, że ten który Zmartwychwstał jest pomiędzy nami, działa, zależy Mu na nas i chce, abyśmy mieli życie wieczne.

Z darem modlitwy                    
                                         
Kochane Siostry i Panie Animatorki !

„ Przez cierpienie pogłębia się nasza Miłość”
Czas Wielkiego Postu skłania nas do refleksji oraz zaprasza nas, by odpowiadać na Chrystusowe wołanie z krzyża „ Pragnę…”. Warto zastanowić się jeszcze w tych ostatnich tygodniach i zadać sobie pytanie: czego ja pragnę? Jaka jest moja odpowiedź na to Chrystusowe wołanie?

Chciałabym kochani Was wszystkich powiadomić, iż jedna dziewczynka z naszego Stowarzyszenia zachorowała na raka, jej stan w ostatnim czasie znacznie się pogorszył, dlatego zwracam się z ogromną prośbą o modlitwę w jej intencji. Proszę, by każda wspólnota w miarę możliwości zamówiła Mszę świętą, przyjęła Komunię św. w intencji Marysi oraz odmówiła Różaniec. Musimy głęboko wierzyć, że Maryja jest szczególnie blisko niej i przytula ją mocno w czasie cierpienia, a my swoją modlitwą wypraszajmy potrzebne łaski i siły dla Marysi w niesieniu Chrystusowego krzyża.

Pragnę przekazać również kilka informacji bieżących:
1. Przypominam i proszę o dostarczenie do 10 kwietnia informacji dotyczących waszych grup:
- ile jest członków we wspólnocie?
- ilość medali, na jakiej wstążce?
- ilość kandydatów
- czy grupa ma ks. opiekuna ( proszę podać imię i nazwisko)
2. Proszę również o uregulowanie składek na Madryt do 12 kwietnia 2015 . 5 złotych / rok ( wpłacają wszyscy uczęszczający na spotkania).
3. Już 18 kwietnia będziemy brali udział w wielkich uroczystościach 150 rocznicy powstania stowarzyszenia WMM w Kościanie. Osoby pragnące wziąć udział w uroczystościach prosimy o zgłaszanie się do s. Joanny Tomaszewskiej do dnia 31 marca 2015 roku ( adres podany był w zaproszeniu).

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zapewniam o mej pamięci w modlitwie:

  Kochane Siostry, Panie Animatorki i
                                    Członkowie Wincentyńskiej  Młodzieży Maryjnej!
                                                                                                                     
Cześć Maryi!
                             „ O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami,                                   którzy się do Ciebie uciekamy”

        W dniach 9-10 stycznia 2015 roku wraz z Joanną Kasprzyk uczestniczyłam w spotkaniu zarządu krajowego, który odbywał się tym razem w Warszawie. Pragnę podzielić się kilkoma sprawami, które zostały poruszone podczas spotkania:
1. W tym roku czeka nas ważne wydarzenie w Stowarzyszeniu WMM. Mam na myśli wybory nowego zarządu, które odbędą się w dniach 26 -28 czerwca 2015 roku w Krakowie. Z naszej prowincji wytypowanych zostanie 4 kandydatów, oraz 11 delegatów, którzy wezmą udział w spotkaniu. Bliższe informacje podam w późniejszym terminie. Proszę, by poszczególne wspólnoty podjęły modlitwę w intencji wyborów nowego zarządu.
2.  Składki i finanse:

Wysokość składki wynosi 5 zł/ rok. Jak mówi statut  w § 16.2 również kandydaci  maja obowiązek płacić składki. Wpłat proszę dokonać do 10 kwietnia 2015 roku.

3. Do 10 kwietnia 2015 roku proszę przesłać aktualne dane dotyczące grupy:

- ilość członków w każdej grupie

-  jakie maja Medale?

- czy grupa ma ks. opiekuna? ( proszę podać imię i nazwisko)

4. W tym roku również odbędą się wybory Rady Międzynarodowej od 24 -28 lipca 2015 roku w Salamance. Na spotkanie pojedzie s. Agnieszka Dutka – radna krajowa; Dorota Nowakowska – doradca prowincji krakowskiej oraz jedna osoba z nowego zarządu. Polecajmy Maryi Niepokalanej to ważne wydarzenie dla Stowarzyszenia WMM.

5. Redakcja „ Niepokalanej” poszukuje osób do korekty tekstów, a także autorów do działu dla dzieci. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do redakcji .

6. Proszę o przesłanie danych osób, które przyjęły „Niebieski Medal”, a które nie otrzymały jeszcze certyfikatu z Madrytu. Informacje przesyłamy na adres doradcy prowincjalnego – Joanny Kasprzyk.

7. Zachęcam do zaangażowania się w modlitewne czuwania, które będą odbywały się w tym roku w parafiach, a które przygotują nas do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Ze strony internetowej Krajowego Duszpasterstwa Młodych można pobrać tematy, które mogą być wykorzystane podczas spotkań z młodzieżą.
8. W dalszym ciągu zachęcam do Apostolstwa, by dzieci i młodzież na każdym spotkaniu otrzymywały Cudowny Medalik, którym podzielą się z napotkaną osobą lub kolegą czy koleżanką.

Na radosny i twórczy czas działalności w Stowarzyszeniu życzę obfitych łask.                                      Niech Maryja zawsze będzie nam przewodniczką w drodze do Jezusa.  
„ Miłość jest twórcza, aż do nieskończoności”                                                                              Ja zapewniam o mej pamięci w modlitwie:

S. Anna Głyżewska sm
Kochane Siostry i Panie Animatorki, Kochani Członkowie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej!
Cześć Maryi!
Zbliża się patronalne Święto Naszego Stowarzyszenia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. „Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu”(Łk 2,19). Kochani, w kontekście dzisiejszej Uroczystości spoglądamy po raz kolejny na Maryję, która nie rozumiała zbyt wiele, ale bezgranicznie ufała Bogu, który obdarzył Ją błogosławieństwem. Z ogromną wdzięcznością wysławiała niepojęte dzieła, jakich dokonał w Niej Bóg.  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia  pozwala nam wpatrywać się w piękno duszy Maryi, nacechowanej głęboką wiarą i pokorą. Dziewica z Nazaretu nie szukała uznania, honorów i zaszczytów, ale otwarta na słowo Boga pragnęła, aby ono Ją prowadziło przez życie. Z pokorą przyjmowała i „rozważała w swoim sercu” (por. Łk 2,19) wszystko, co Bóg wobec Niej zamierzył od momentu Zwiastowania poprzez wydarzenia jakie dokonywały się w Jej życiu i z ufnością wypełniała Jego wolę. Postawa Maryi uczy nas, pokory, zaufania, umiejętnego przyjmowania każdego zdarzenia, zarówno tego radosnego, jak i trudnego oraz składania wszystkiego w Bożym Sercu. Bóg nie oczekuje od nas wiele, Jemu wystarczą nasze otwarte serca, aby On mógł wejść ze swoją łaską i prowadzić nas do prawdziwego szczęścia, gdyż tylko On wie co dla nas jest najlepsze. Życzę, by Maryja wypraszała Wam wiele łask, radości i pokoju. Wszystkim, którzy tego dnia przyjmą Medal serdecznie gratuluję i życzę wiernego podążania drogą wincentyńskiej i maryjnej duchowości. Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i zapewniam o mej pamięci w modlitwie.

                                                                                                   Złączona w Panu   
s. Anna Głyżewska
Gniezno 21.11.2014
                      O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”

Kochane Siostry i Panie Animatorki!

            Zbliżający się czas to radosne wpatrywanie się w Maryję, która objawia św. Katarzynie znak wiary, nadziei i miłości – Cudowny Medalik. Chciejmy w tym czasie odkrywać piękno tego przesłania i przyjmować Medalik jako dar od Naszej Ukochanej Matki, by później dzielić się Nim z napotkanym na naszej drodze człowiekiem. Pragnę w tym czasie przekazać również kilka informacji dotyczących działalności naszego stowarzyszenia.
1. Dziękuję Justynie Hajduszak za tak czynne zaangażowanie się w działalność Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej – za jej gorliwość, otwarte serce i dyspozycyjność na płaszczyźnie zarówno lokalnej jak i prowincjalnej. Jednocześnie informuję, że z dniem 20.10.2014r. nowym doradcą prowincjalnym na okres 3 lat została mianowana Joanna Kasprzyk z Gniezna. Jak mówią statuty: „ Doradca prowincjalny jest łącznikiem pomiędzy siostrą koordynatorką prowincjalną, a grupami lokalnymi prowincji”.
Adres e-mail do Joanny Kasprzyk: asiulka_98@o2.pl
2. W dniu 25.10.2014 roku podczas Zjazdu Animatorów i opiekunów duchowych otrzymałam nowy Statut WMM. Zachęcam wszystkie wspólnoty, by podczas spotkań omówić ten ważny dla nas dokument.
3.W roku 2015 będzie miało miejsce ważne wydarzenie dla Stowarzyszenia. W dniach 19.06- 21.06. odbędzie się w Częstochowie zjazd krajowy, podczas którego będzie wybierany nowy zarząd Stowarzyszenia WMM. Proszę podczas spotkań omówić rozdział IV „Struktury Stowarzyszenia”, a następnie wytypować członków (pełnoletnich), którzy chcieliby wziąć udział w wyborach do zarządu krajowego. Można oczywiście myśleć już o swojej kampanii , jednak bliższe informacje podam w styczniu 2015 roku.                                            
4. Również w roku 2015, w dniach od 25.07 – 28.07 odbędzie się Zgromadzenie Generalne w Salamance. Bliższe informacje będą podane w późniejszym terminie.
5.Zachęcam do przesyłania artykułów z działalności naszych grup do gazetki „ Niepokalana”.
6. W przyszłym roku Dzień Wspólnoty będziemy świętować z WMM – Pomorze, dlatego bardzo proszę o przesłanie do końca lutego zdjęć z działalności grup z Pomorza.
7.Zbliża się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Chciejmy w tym czasie podjąć wysiłek w naszych grupach, by dostrzec tych, którzy potrzebują naszej pomocy. A tym samym ukazywać młodemu pokoleniu charyzmat wincentyński. Spróbujmy w tym czasie zachęcić dzieci i młodzież, by wyrzekła się czegoś co bardzo lubi i przyniosła na spotkanie ( np. czekolada, batonik itp.; mogą to być też później zbierane produkty żywnościowe). Następnie poszukajmy choć jedną rodzinę w potrzebie i zanieśmy im zebrane produkty. Jesteśmy wezwani, by służyć, dzielmy się zatem tym, co mamy chlebem, radością,  a nade wszystko Miłością Pana Naszego i Matki Najświętszej:
„ Niech nas prowadzi przez życie
Znak Twojej dla nas Miłości
Mały Cudowny Medalik
Tarcza i Puklerz wierności”
Ja zapewniam o pamięci w modlitwie i również o nią proszę. Życzę wielu łask na czas radosnej i owocnej działalności w stowarzyszeniu                                                                                
 „ Miłość jest twórcza, aż do nieskończoności”

S. Anna Głyżewska sm
             Kochane Siostry, Panie Animatorki i Członkowie
           Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej!

Cześć Maryi!

Zbliża się koniec wakacji. Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęli i nabrali sił, by z gorliwością i nowymi pomysłami ruszyć w kolejny rok naszej Misji w Stowarzyszeniu.
Nowy rok – to nowe pomysły, zaangażowanie, pasja, ale przede wszystkim ugruntowanie naszej wiary, spotkanie i kroczenie z Matką, która zawsze prowadzi do Jezusa. Chciejmy mieć serca otwarte na to, co Pan przygotował dla nas w tym czasie, byśmy byli radosnymi członkami Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, którzy chcą być zawsze dla… drugiego człowieka.
Życzę zatem wszystkim wielu łask Bożych, opieki Naszej Matki oraz odwagi do kroczenia za Jezusem w naszej codzienności.
Poniżej podaję plan na czas naszej współpracy w stowarzyszeniu. Oczywiście czekam ma Wasze propozycje i pomysły, bo pamiętajmy, że „ Miłość jest twórcza, aż do nieskończoności”

27.09 – Uroczystość Św. Wincentego 
17-19.10. – rekolekcje dla gimnazjum, szkól średnich, studentów „ Adamie, gdzie jesteś…” 
24-26.10 – zjazd młodzieży w Częstochowie 
31.10 – 1.11.- Noc Świętych w Gnieźnie
27.11 – Uroczystość Cudownego Medalika 
8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

Dni Wspólnoty dla WMM z Pomorza odbędą się w lutym w Ostrzycach (bliższe informacje podam w późniejszym terminie). Rekolekcje dla dzieci w Gnieźnie odbędą się w lutym lub marcu( termin jeszcze nie ustalony!)

Informacje bieżące:
1. Zgłoszenia na rekolekcje proszę przesyłać do 1.10.2014 na adres: s.annag@op.pl
Osoby, które w tym będą przyjmowały Medale - proszę o zgłoszenie na mój adres:- imię i nazwisko - wiek - kolor Medalu Informacje proszę przesłać do końca października.
3. Członkowie stowarzyszenia otrzymują legitymację – koszt 3,50. 
Zamówienia proszę składać na adres: maryjna@wp.pl
4. Składki na Madryt – 5 złotych.
5. Zachęcam do zaangażowania się w modlitewne czuwania, które będą odbywały się w tym roku w parafiach, a które przygotują nas do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Ze strony internetowej Krajowego Duszpasterstwa Młodych można pobrać tematy, które mogą być wykorzystane podczas spotkań z młodzieżą.
6. W dalszym ciągu zachęcam do Apostolstwa, by dzieci i młodzież na każdym spotkaniu otrzymywały Cudowny Medalik, którym podzielą się z napotkaną osobą lub kolegą czy koleżanką.
7. Zapraszam również do dzielenia się tym, co robicie w Stowarzyszeniu. Artykuły proszę przesyłać do redakcji „Niepokalanej”.

Na zbliżający się nowy rok formacyjny życzę obfitych łask od Naszego Pana, byśmy byli świadkami Jego Miłości w dzisiejszym świecie. Zapewniam o mej pamięci w modlitwie i również o nią proszę.

S. Anna Głyżewska SM


ZAPROSZENIE NA DZIEŃ WSPÓLNOTY!
                        
http://mlodziezmaryjnagniezno.blogspot.com/2014/04/maryjo-tobie-zawierzamy.html

             Kochane Siostry i Panie Animatorki!

Czas Wielkiego Postu skłania nas do refleksji, do wchodzenia w głąb siebie, to czas kiedy zatrzymujemy się i spoglądamy na krzyż przyjmując Miłość jaką Jezus ma względem każdego z nas.                                  
Życzę w tym pięknym czasie, byśmy potrafili stawać w prawdzie przed Bogiem, przed sobą i drugim człowiekiem niosąc wiarę, nadzieję i miłość wszędzie tam, gdzie posyła nas Pan.


Dziękuję Siostrom, które uczestniczyły w rekolekcjach dla dzieci. Dziękuję za Sióstr otwartość, dyspozycyjność i zaangażowanie w dzieło Stowarzyszenia, które chciała sama Matka Boża.

Pragnę również przekazać kilka informacji z ostatniego spotkania zarządu, który odbywał się
 w dniach od 21 – 23 lutego 2014r.:
1. Podjęliśmy już konkretne rozmowy na temat ŚDM, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Wiemy już, że  spotkanie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej rozpocznie się 22 lipca 2016 roku w Krakowie – Piekary.
2. Proszę, by składki na Madryt (5 zł/rok) dostarczyć do 20 kwietnia                                                   ( jest to ostateczny termin)
3. Plan formacyjny dla młodzieży jest dostępny na stronie: www.mlodziezmaryjna.pl 
4. Medale:
różowy – dzieci po I Komunii Św. i pół roku formacji
zielony – od gimnazjum
niebieski – od szkoły średniej
5. Zachęcam, by także w grupach podjąć przygotowania do kanonizacji Ojca Świętego 
Jana Pawla II poprzez np. wspólnotowe czuwanie, różaniec, wieczór poezji itp.
6. Ważne daty WMM:
15 marca _ Uroczystość Świętej Ludwiki
25 marca -  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
13 kwietnia – Niedziela Palmowa ( Święto Młodych)
17,18,19 kwietnia – Triduum Paschalne
20 kwietnia – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
1 – 4 maja – Vincentiana ( Kraków – Piekary)
17 maja – Dzień Wspólnoty ( dla Wielkopolski) – Buk.                                                                           Bliższe informacje i zaproszenie prześlę w późniejszym terminie.

Dzielę się również radością, iż w naszej prowincji powstają nowe grupy WMM, dlatego otaczajmy to dzieło Matki Bożej szczególną modlitwą. Są to grupy z Bolszewa, okolic Gdańska i Zdun.
Ponieważ Matka Boża bardzo chciała mieć Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży, dlatego jak wspominałam już na rekolekcjach dla dzieci proszę, b y podczas każdego spotkania WMM dawać dzieciom i młodzieży 1 Cudowny Medalik. Niech oni również będą Apostołami Matki Bożej poprzez podzielenie się historią i wręczeniem Cudownego Medalika napotkanej przez siebie osobie.                                                         Dzielmy się z innymi tym wspaniałym darem,który zostawiła nam Matka Boża!

Z pamięcią w modlitwie: 
S. Anna Głyżewska sm

Plan WMM w Prowincji chełmińsko–poznańskiej w roku 2014!

Szczęść Boże! Kochane Siostry i Panie Animatorki!
Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Chciejmy odnowić nasze zaangażowanie w tym czasie w duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Może w tym nam pomóc:
Czat ze Słowem dostępny na stronie krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.
Znajdziemy tam wszelkie informacje o ŚDM, a także materiały formacyjne, filmiki, które pomogą nam przygotować się do tego wielkiego wydarzenia.
W Marcu obchodzimy Uroczystość Św. Ludwiki de Marillac ! 
Chciejmy w tym miesiącu na spotkaniach zatrzymać się na osobie św. Ludwiki, by dzieci i młodzież odkrywały charyzmat wincentyński również przez osobę św. Ludwiki, która z wielkim oddaniem służyła tym do których posłała Ją Boża Opatrzność.
Przesyłam wstępny plan na ten rok naszej wspólnej drogi w Stowarzyszeniu.
Życzę wielu łask od Pana na każdy dzień. Niech On będzie naszą siłą, radością i pokojem.
28.02 – 2.03 – rekolekcje dla dzieci ze szkół  podstawowych „ uboga Droga”
1 – 4 maja – Vincentiana ( Kraków – Piekary)
17 maja – Dzień Wspólnoty ( Buk)
30 maja – 1 czerwca - zjazd studentów (Warszawa)
7 czerwca – Lednica
Czerwiec – rekolekcje w Tczewie                                                        
 ( zgłoszenia: sjolantabrandyk@wp.pl)
Lipiec – wakacje z Bogiem ( Bysławek – Bory Tucholskie):
- 12-18 lipca ( wiek ponadgimnazjalny)
- 20-25 lipca ( gimnazjum)
- 27lipca – 1 sierpnia ( szkoła podstawowa)
Zgłoszenia: s. Katarzyna Mierzejewska e-mail: wincentka@wp.pl
17- 19 października -  rekolekcje dla młodzieży w Gnieźnie
24 – 26 października – Zjazd WMM w Częstochowie
31 października – 1 listopada – Noc Świętych w Gnieźnie

Serdecznie zapraszamy!

Życzymy radości w Panu!
Zgłoszenia: mmaryjna@wp.pl

s. Anna Głyżewska SM-koordynatorka prowincji chełmińsko-poznańskiej

Kochane Siostry, Panie Animatorki, Członkowie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej!

Pragnę przekazać wszystkim kilka informacji bieżących związanych ze Stowarzyszeniem.
1. Informuję, że do Episkopatu Polski został przekazany statut Stowarzyszenia, więc będziemy oczekiwali na zatwierdzenie Statutu przez Biskupów.

2. Adres poczty mailowej pozostaje bez zmian, zatem wszelkie pytania i wątpliwości można kierować pod adresem:
maryjna@wp.pl lub s.annag@op.pl
Podaję również adres zamieszkania: S. Anna Głyżewska
                                                       Ul. Lecha 11, 62 – 200 Gniezno

3. Można również zakupić już legitymacje dla Członków WMM
 ( legitymacje są już dostępne u mnie, koszt 3,50)

4. Składka na Madryt wynosi jak dotychczas 5 zł
 (zebrane pieniądze proszę przekazać do maja 2014 roku )

5. Chciejmy wspólnie włączyć się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży,  które  odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Poszczególne grupy proszę o podjęcie modlitwy w tej intencji(każda grupa wybiera sobie 1 dzień w miesiącu na modlitwę w intencji ŚDM – swoja grupę należy wpisać do tabelki umieszczonej na stronie www.mlodziezmaryjna.pl).

6. Proszę również o przesłanie mi do końca stycznia  sprawozdań z działalności grup(ilość członków, jak wygląda formacja- kiedy się spotykacie, ile trwają spotkania, czym się zajmujecie, czy podejmujecie jakieś akcje charytatywne, czy gdzieś wyjeżdżacie itp.)oraz przesłanie płyty z wybranymi zdjęciami (10-20 zdjęć) z waszej działalności. To wszystko będzie wykorzystane podczas Dnia Wspólnoty!

7. Zachęcam również do przesłania artykułów do naszej gazetki „ Niepokalana”, można także przesyłać pomysły plastyczne np. na jakiś upominek dla innych ręcznie zrobiony – należy dołączyć zdjęcie oraz sposób wykonania i wysłać do Redakcji Niepokalanej.

8. W przyszłym roku odbędzie się zjazd studentów i maturzystów WMM w dniach od 30 maja – 1 czerwca 2014(Myślę, że warto pojechać. Bliższe informacje podam w późniejszym terminie)

9. W dniach od 1 -4 maja 2012 odbędzie się Vincentiana. Będzie to zarazem Zjazd Młodzieży Wincentyńskiej (bliższe informacje podam w późniejszym terminie).

 To już koniec spraw bieżących wiele tego było i wiele czeka nas pracy , ale idźmy z radością pełnić
 Misję,którą powierzyła nam sama Matka Boża.
 Proszę o modlitwę i ze swej strony również zapewniam o niej  i oddaję Was wszystkich pod opiekę  Niepokalanej. Pozdrawiam serdecznie!

s. Anna Głyżewska SM-koordynatorka prowincji chełmińsko-poznańskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz